Running event
August 18, 2017 / Ihlow
13. Fuchsienlauf Ihlow
Volkslauf (10 km) 145 participants Go back
Full Name | Year | Category | Team / Club | |
---|---|---|---|---|
Andrees, Björn | 1980 | LG Fliegerhorst Upjever | ||
Andrees, Natalie | 1984 | LG Fliegerhorst Upjever | ||
Bakenhus, Dirk | 1979 | |||
Becker, Jochen Ritz | 1983 | CD Schiffahrt | ||
Berghaus, Jens | 1959 | Realschule Aurich | ||
Best, Erwin | 1975 | |||
Blenk, Michael | 1966 | BVO Emden | ||
Bockmeyer, Kai | 1984 | |||
Bolinius, Thomas | 1971 | |||
Brandes, Hilde | 1965 | |||
Brüggemann, Patrick | 1991 | LSF Oldenburg & Ralf Bachmann | ||
Buß, Timo | 1984 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Busse, Peter | 1965 | Emder LG | ||
Campen, Johanna | 1975 | |||
Christians, Borchard | 1958 | LG Ostfriesland | ||
Damm, Rebecca | 1983 | Emder LG | ||
Decker, Silvia | 1970 | |||
De Vries, Doris | 1972 | Emder LG | ||
De Vries, Herbert | 1969 | Emder LG | ||
Dirks, Anne | 1962 | TG Wiesmoor | ||
Doden, Alfred | 1958 | LT TuS Holtriem | ||
Doden, Jens | 1973 | EWD | ||
Dogs, Timo | 1977 | |||
Dreher, Christiane | 1966 | |||
Dreher, Uwe | 1965 | |||
Dreyer, Frank | 1969 | |||
Duda, Heiko | 1967 | |||
Eden, Kurt | 1958 | TV Norden | ||
Eiben, Eibo | 1943 | SC Dunum | ||
Eichler, Sylvia | 1968 | |||
Elsen, Hanna Antonia | 2001 | Nortmoor Snails | ||
Fischer, Gerhard | 1976 | |||
Fischer, Jens | 1984 | |||
Fleßner, Hermann | 1974 | MTV Aurich | ||
Folkerts, Friedrich | 1965 | Feuerwehr Hollen | ||
Folkerts, Ingrid | 1966 | Fotuna Logabirum | ||
Franzen, Insa | 1983 | LG TV Bunde | ||
Friede, Sandra | 1973 | TuS Eintracht Hinte | ||
Geiken, Marion | 1966 | LT TuS Aurich-Ost | ||
Gerdes, Helmut | 1972 | LG Fliegerhorst Upjever | ||
Gerjets, Manfred | 1960 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Geyken, Carina | 2001 | |||
Giertz, Helge | 1966 | |||
Giezel, Thomas | 1975 | LT TuS Aurich-Ost | ||
Gorselitz, Christoph | 1986 | |||
Gorselitz, Marius | 1981 | Lauftreff Wilhelmshaven | ||
Götemann, Karin | 1976 | TuS Eintracht Hinte | ||
Göttker, Norbert | 1961 | |||
Gravemann, Andrea | 1978 | HSG Emden | ||
Groeneveld, Thomas | 1985 | |||
Grünefeld, Frank | 1974 | |||
Hardy, Stephan | 1973 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Harms, Joachim | 1961 | Traba-team | ||
Harms, Voline | 1962 | Kaufhaus Behrends | ||
Henkel, Dieter | 1970 | BV Pfalzdorf | ||
Heydenbluth, Horst | 1939 | |||
Hiersemann, Frank | 1969 | TuS Eintracht Hinte | ||
Hiersemann, Jörg | 1965 | TuS Eintracht Hinte | ||
Hoffmann, Hans-Joachim | 1948 | LT TuS Aurich-Ost | ||
Honczek, Michael | 1971 | TSV Riepe | ||
Immoor, Folkert | 1970 | Lukasläufer Walle | ||
Jacobs, Andreas | 1972 | Polizei Aurich | ||
Janssen, Claudia | 1980 | TV Norden | ||
Janssen, Detlef | 1967 | |||
Janssen, Heinz-Dieter | 1971 | TSV Riepe | ||
Janssen, Karsten | 1981 | Bohlen & Doyen | ||
Janßen, Monika | 1995 | LT TuS Aurich-Ost | ||
Janßen, Sonja | 1985 | BV Langefeld | ||
Joppe, Matthias | 1971 | TausendfüßLeer | ||
Kampen, Manfred | 1965 | Team Kampen Westoverledingen | ||
Kanning, Melanie | 1982 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Kasten, André | 1979 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Keddy, Aaron | 1992 | Team Erdinger Alkoholfrei | ||
Kleinau, Sabine | 1967 | TausendfüßLeer | ||
Kleinau, Swen | 1967 | TausendfüßLeer | ||
Knop, Thomas | 1967 | Jade Hochschule | ||
Knopf, Michael | 1978 | MTV Aurich | ||
König, Wolfgang | 1954 | |||
Kramer, Johann | 1966 | Raiffeisen-Volksbank eG | ||
Krull, Gordon | 1970 | MTV Aurich | ||
Lindtner, Michael | 1970 | MTV Aurich | ||
Lühr, Heidi | 1969 | TausendfüßLeer | ||
Lühr, Torsten | 1967 | TausendfüßLeer | ||
Maier, Gunnar | 1973 | MTV Aurich | ||
Marchand, Pascal | 1988 | |||
Maschke, Silke | 1982 | MTV Aurich | ||
Memenga, Sonja | 1975 | |||
Meyerhoff, Lothar | 1961 | Störtebeker Loopers TVM | ||
Müller, Christina | 1987 | |||
Müller, Maren | 1973 | Herzkinder Ostfriesland | ||
Nanninga, Jochen | 1967 | TV Norden | ||
Oltmer, Sven | 1981 | LSF Oldenburg | ||
Ostermoor, Frank | 1971 | Judo Team Leer VFR Heisfelde | ||
Otten, Harald | 1974 | Hager Dörlooper | ||
Penner, Florian | 1963 | Löwen-Apotheke Emden | ||
Post, Eva | 1973 | TSV Riepe | ||
Pranger, Uwe | 1963 | |||
Pree, Wolfgang | 1962 | LG Harlingerland | ||
Quosdorf, Tobias | 1972 | |||
Reinecke, Jens | 1970 | Stadt Aurich | ||
Renken, Thomas | 1970 | Die ostfriesischen Waldläufer | ||
Reuther, Thorsten | 1979 | Nortmoor Snails | ||
Ringering, Onno | 1968 | MTV Aurich | ||
Saathoff, Arno | 1976 | |||
Saathoff, Claudia | 1970 | LT TuS Aurich-Ost | ||
Sandomier, Stefan | 1983 | FF Ihlowerfehn | ||
Schäfer, Marco Julian | 1992 | LG Ostfriesland | ||
Schenke, Winfried | 1948 | TV Norden | ||
Schmidt, Stephan | 1986 | |||
Schoon, Petra | 1971 | FT03 Emden | ||
Schoppe, Lutz | 1984 | Emder LG | ||
Schubert, Manfred | 1949 | SV Ochtersum | ||
Schulte, Peter | 1967 | Judo Team Leer VFR Heisfelde | ||
Schulz, Jürgen | 1955 | Team Silla Hopp | ||
Schwarte, Walburga | 1960 | LT TuRa 07 Westrhauderfehn | ||
Schweer, Claus | 1969 | Königsmoor-Loopers | ||
Schweer, Ilka | 1999 | Königsmoor-Loopers | ||
Seegers, Nicole | 1974 | Die ostfriesischen Waldläufer | ||
Siebelts, Arnd | 1967 | |||
Siebert-Diering, Manfred | 1968 | Team Laufrausch Oldenburg | ||
Smidt, Oliver | 1970 | |||
Spring, Jan | 1989 | |||
Steffens, Daniel | 1988 | TV Norden | ||
Steinmetz, Holger | 1970 | Emder LG | ||
Steinmetz, Monika | 1971 | Emder LG | ||
Steinmetz, Tomke | 2000 | Emder LG | ||
Sünkel, Gabi | 1972 | Emder LG | ||
Süßen, Sonja | 1978 | |||
Thien, Julian | 1988 | |||
Tönnes, Jörg | 1974 | |||
Trebsdorf, Thorsten | 1975 | TuS Norderney | ||
Ubben, Martina | 1974 | |||
Ulferts, Oltmann | 1964 | SV Holtland | ||
Visser, Ivonne | 1977 | TuS Norderney | ||
Völcker, Jasmin | 1974 | |||
Voss, Hermann | 1953 | Emder LG | ||
Voß, Kevin | 1993 | |||
Wattjes, Sascha | 1981 | |||
Weinberg, Dieter | 1968 | LG Harlingerland | ||
Weinberg, Rita | 1967 | LT Schafhauser Wald | ||
Werner, Gerhard | 1947 | medisport dortmund | ||
Werr, Wilhelm | 1994 | Orgadata AG | ||
Wirgenings, Ursula | 1965 | MTV Aurich | ||
Zagonel, Marco | 1976 | |||
Ziemann, Pia-Natascha | 1966 | DJK Preussen Bochum 1911 |